כל מה שצריך לארגון ותכנון הנסיעה הקרובה לחו”ל

December 21 2022doritr

 

אם אתם מתכננים טיסה לחו”ל, אין ספק שאתם צריכים לסגור את כל הדברים שיבטיחו לכם טיול שקט ומהנה. עליכם לדאוג ראשית כל ליעד טוב שמתאים לכם מבחינת ההעדפה האישית שלכם ומבחינת התקציב העומד על הפרק. כמובן שעליכם לבחור את המקום שבו תלונו, כאשר לא כדאי לבחור סתם מקום בלי לבדוק במה מדובר בדיוק, מהם התנאים ועוד. ניתן לבחור כיום מלונות, בתי נופש, דירות נופש, צימרים ועוד. מעבר לכך יש עוד מגוון רחב של פרטים שונים שיש לדאוג להם בכדי להבטיח שהטיול שלכם יהיה אטרקטיבי, מהנה ומוצלח. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות דברים שחשוב לסגור לפני טיול לחו”ל.

רכישת ביטוח נסיעות

אחד הדברים שבהחלט לא מומלץ לעשות ברגע האחרון או על הדרך הוא ביטוח נסיעות לחו”ל. מדובר על ביטוח שחשוב מאוד לעשות שכן, במקרה של אובדן כבודה, אובדן ציוד יקר, במקרה שבו יהיה לכם צורך בטיפול רפואי דחוף, במקרה שבו יהיה לכם צורך בחילוץ, ללא ביטוח נסיעות תדרשו לשלם לא מעט כסף. לכן, חשוב מאוד לבחור ביטוח נסיעות עם הרחבות פוליסה המתאימות לכם וליעד שאתם עתידים לבקר בו. כדאי לבחור בחברה המציעה את מקסימום הכיסוי הביטוחי בעלות האטרקטיבית ביותר.

רישיון נהיגה בתוקף

אם אתם מעוניינים לנהוג ברכב כלשהו ביעד שאתם מגיעים אליו, חשוב מאוד שתבדקו את תוקף רישיון הנהיגה שלכם. כדאי מאוד שתוציאו גם רישיון בין לאומי. חבל מאוד שיהיו לכם תקלות כלשהן שימנעו מכם לשכור את הרכב או לנהוג בו, במיוחד שאתם מתכננים חלק ניכר מהטיול שלכם לנהוג.

בדקו שמקום הלינה קיבל את ההזמנה שלכם

כדאי מאוד שתבדקו שמקום הלינה שבחרתם בו קיבל את ההזמנה שלכם. ישנם לא מעט מקרים של מטיילים שהגיעו למקום הלינה והתברר כי אין הזמנה על שם ואף אחד לא פתח את דלתו עבורם בשעה מאוחרת. מדובר על סיטואציה שבהחלט לא כדאי להתמודד איתה ועל כן, כדאי מאוד שתבדקו מראש שהכל מוכן בצורה הטובה ביותר במקום הלינה שלכם, שההזמנה שלכם התקבלה וכי הם מצפים לכם. כמו כן, כדאי שתחליטו כיצד אתם מגיעים משדה התעופה למקום הלינה. בדקו זאת מראש על מנת שלא להיתקע ברגע האחרון.

כרטיס אשראי בחו”ל והמרת כסף

ראשית כל, כדאי מאוד שתמירו את הכסף הישראלי שלכם בכסף שאתם יכולים להשתמש בו ביעד שאתם עתידים להגיע אליו. מעבר לכך, אם אתם מעוניינים להשתמש בכרטיס אשראי בחו”ל חשוב מאוד שתדעו כי הכרטיס שתשתמשו בו יחייב את חשבון העובר ושב בבנק שלכם בש”ח ואז תדרשו לשלם בין 2-3 אחוזי עמלה על כל פעולת המרה כזאת. כאשר יש מקרים שבהם כרטיס האשראי מחייב את חשבון המט”ח, אם אין בו מספיק מטבע זר שהכנתם מראש הבנק ימיר עבורכם כמה שצריך וכף תשלמו על הפעולות הללו עמלות מופרזות. חשוב מאוד שתבדקו מהי מסגרת האשראי של הכרטיס שלכם וזאת בכדי שלא להגיע למצב שבו היא נגמרת כאשר אתם בחו”ל כי בדיוק ירד תשלום כבד בארץ.

רכישת חבילת גלישה או סים

כל אדם אוהב להישאר מחובר גם בחו”ל. בעוד שישנם כאלה שמסתמכים על הWIFI במלון, בבתי קפה או במסעדות, ישנם כאלה שלא מעוניינים להסתמך עליהם בכדי להיות מחוברים גם בחול ומחפשים חבילת גלישה או כרטיס סים לחול אשר יאפשר להם להתקשר לארץ, לקבל שיחות, להשתמש במגוון אפליקציות שונות ועוד.

Share: