גירושין עם ילדים- כל מה שמומלץ לדעת

March 23 2023doritr

גירושין מהווים הליך לא קל בכלל ובפרט כאשר יש ילדים אשר מעורבים בו. בין אם מדובר על גירושין עם תינוק, גירושין עם ילדים בגיל הרך, גירושים עם ילדים קטנים ואפילו גירושין עם נערים מתבגרים, עדיין חשוב מאוד לקחת בחשבון את רווחת הילדים בהסדר שמגיעים אליו. ילדים רבים זוכרים לרעה את הגירושים של ההורים שלהם בעיקר בגין סכסוכים ביניהם אשר גם מגיעים לכותלי בית המשפט. סכסוכים משפטיים ובעיקר כאשר הם נוגעים למשמורת עשויים לפגוע בילדים ולגרום להם למצוקה משמעותית ביותר. לא פעם אין מנוס מניהול גירושין במסגרת בית המשפט ובעיקר כאשר אחד מבני הזוג נוקט באלימות פיזית, מילולית או כלכלית. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שכדאי להבין כיצד מתגרשים בלי לפגוע בילדים.

גירושין בהסכמה- במה מדובר?

גירושין בהסכמה הם למעשה גירושין המתבצעים תוך הסכמה מסוימת בין הצדדים. במסגרת גירושין בהסכמה הזוג המתגרש מנסח הסכם גירושין אשר כולל את כל הפרטים הרלוונטיים לאופן שבו הם ינהלו את חייהם לאחר הגירושין. זוגות ללא ילדים אשר מתגרשים לא צריכים להסדיר הרבה מעבר לחלוקת רכוש, אך זוגות שעוברים הליך גירושין עם ילדים ייאלצו לנסח הסכם גירושין הרבה יותר מפורט ומורכב שהרי שעליהם להסדיר הן את היחסים ביניהם אלא גם את האופן שבו הם יגדלו את הילדים שלהם לאחר הגירושין.

חשוב להבין כי כל הסכם גירושין יהיה שונה ממשנהו כאשר הסכם של גירושים עם ילדים יהיה שונה בהתאם לכמות הילדים, גיל הילדים ועוד. לכל משפחה יש צרכים ייחודיים אשר מאפיינים אותה ודורשים התייחסות מיוחדת בהסכם הגירושין. חשוב מאוד שהסכם גירושין מהווה חוזה משפטי לכל דבר ועניין ועל כן הוא גם מחייב את הצדדים שחתומים עליו. ישנם כמה נושאים שיש להסדיר בהסכם גירושין עם ילדים

חלוקת רכוש והסדרי משמורות

רוב הזוגות הנשואים מחזיקים בכמות משמעותית של רכוש משותף לרבות רהיטים, כלי רכב ואפילו דירה. לרכוש המדובר לרוב יש משמעות רבה הן מבחינה כלכלית, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה סנטימנטלית ועל כן חשוב מאוד שבני הזוג יחלקו את הרכוש ביניהם בצורה הוגנת אשר תספק לשניהם נקודת פתיחה טובה לחיים שלאחר הגירושין. כאשר לזוג יש ילדים חלוקת הרכוש במסגרת הגירושין תהיה מורכבת יותר שכן הם יידרשו לחלק את הנכסים ביניהם וכן לוודא כי לכל אחד מההורים יש דירה מתאימה לגידול הילדים שכוללת את כל מה שהילדים יזדקקו לו. חלוקת הרכוש תצטרך להתבצע בהתאם לטובת הילדים.

נושא נוסף הוא הסדרי משמורת. על ההורים להחליט אצל מי תהיה המשמורת או האם תהיה משמורת משותפת וכן מה יהיו הסדרי הראייה על הילדים. מדובר על קבלת החלטה חשובה ביותר וגם בעניין הזה יש להתחשב בטובת הילדים.

מדוע כדאי לבחור בגישור גירושין?

גישור גירושין הוא למעשה הליך שמטרתו היא למנוע סכסוכים בין בני הזוג ולאפשר להם להגיע להסכמות הנוגעות להליך לרבות הסכמות הנוגעות לילדים בצורה הטובה ביותר. כאשר יש ילדים אין ספק כי גישור גירושין יכול להפוך את התהליך לקל ונעים יותר.

אם אתם מחפשים גישור גירושין במודיעין חשוב מאוד שתבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום אשר יסייעו לכם להגיע להסכמות מתאימות.

Share: